Language version
 
Szycie Torby krok po kroku 0

Poniżej znajdziecie krótki poradnik jak samodzielnie uszyć torbę. Wszystkie niezbędne tkaniny oraz dodatki pasmanteryjne i kaletnicze znajdziecie w naszym sklepie. Jak widzicie szyjemy na zwyczajnej domowej maszynie do szycia, chcemy tym samym pokazać że taką torbę można spokojnie uszyć w warunkach domowych.

 

Projekt torby  inspirowany pracami   Pracowni Krawieckiej POKO . 

 

 

 

 

 

 

A zatem zaczynamy !!

Co potrzebujesz ?  Krótka lista wraz z linkami do produktów poniżej.

 

0,5m bawełny

0,5m jeansu wodoodpornego (lub innej tkaniny wodoodpornej) 

8x kółka zaciskowe ( użyliśmy 25/14mm) 

1 x karabińczyk 

1x zapięcie magnetyczne 

Pisak znikający

2,5m sznura ( wybraliśmy jasno szary ale w ofercie mamy też inne kolory )

Szpilki

Miara krawiecka

Obcinak

Nić

Nożyczki

 

 

 

 

 

Teraz krok po kroku postaramy się pokierować jak wykroić oraz uszyć torbę

 • Zaczynamy od wycięcia z warstwy wierzchniej (jeansu) dwóch kwadratów o wymiarach 50x50cm (aby  kwadrat był równy można użyć kątomierza budowlanego albo jakiejś deseczki, czy innego elementu z kątami prostymi). Z bawełny, która będzie podszewką wycinamy dwa prostokąty o wymiarach  50cm szerokości i  45cm wysokości.  W każdym wyciętym elemencie uwzględniono już zapas na szwy. Następnie wycinamy kieszonkę o wymiarach 20x23cm.

 

 

 

 

 • Górną część kieszonki podwijamy na dwa razy i przeszywamy. Układamy kieszonkę w odpowiednim miejscu na podszewce, przypinamy szpilkami od razu podwijając boki (musimy pilnować aby nie przyszyć góry kieszonki) i przyszywamy do poszewki.

 

 

 •  

 

 • Teraz musimy zamocować naszą taśmę nośną (np. na klucze lub portfel) razem z karabińczykiem. Montujemy karabińczyk na taśmie i przeszywamy kilkukrotnie. Taśmę przyszywamy mniej więcej na połowie wysokości torby (na prawej stronie). Następnie przykładamy prawą stronę do prawej, szpilkujemy i przeszywamy.

 

 

 •  Aby nasza torba miała kształtne dno robimy „szczypawkę”, układamy szwy na siebie, odmierzamy 5cm, rysujemy pomocniczą kreskę, szpilkujemy i przeszywamy kilkukrotnie. To samo robimy z drugiej strony. Nadmiar materiału odcinamy. Podszewka prawie gotowa.

 

 

 •  Teraz zewnętrzna część torby. Postępujemy tak samo, jak przy podszewce. Materiał układamy prawymi stronami do siebie, szpilkujemy, przeszywamy boki oraz dół. Dno torby robimy tak samo, jak w podszewce.

 

 

 

 

 •  Montaż zapięcia magnetycznego. Na zewnętrznej części torby wyznaczamy połowę szerokości i 3cm od góry zaznaczamy miejsce środka magnesu. Tak samo z drugiej strony, montujemy magnesy.

 

 

 •  Mamy gotowe 2 części torby. Układamy je prawą stroną do prawej (podszewkę wkładamy do zewnętrznej części torby). Szpilkujemy, przeszywamy obydwie warstwy razem, ale pamiętając o zostawieniu dziury. Przez tą dziurę, po uszyciu, wywijamy naszą torbę na prawą stronę.

 

 

 •  Stebnujemy z prawej strony, najpierw miejsce łączenia części zewnętrznej z podszewką (tym samym zszywamy dziurę, przez którą przewróciliśmy torbę na prawą stronę). Następnie górna część torby.

 

 

 

 •  Mocowanie kółek (oczek zaciskowych). Pierwsze kółka montujemy 5cm od brzegu torby, a kolejne co 5cm od siebie. Odrysowujemy kółko, następnie wycinamy je obcinaczkami. Montujemy oczka zaciskowe za pomocą młotka lub kombinerek. Tym sposobem zamontowaliśmy 8 kółek na sznur.

 

 

 •  Sznur tniemy na dwa równe kawałki, przeplatamy przez kółka i wiążemy ze sobą końce.

 

 

 

Torba Gotowa!!

 

Jeśli macie jakieś pytania to zapraszamy do komentowania lub kontaktu przez nasz fanpage : Facebook albo telefonicznie 881399039

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium