Language version
 

Często zadawane pytania / FAQ

Często Zadawane Pytania (FAQ) w Sklepie Minky i Tkaninki

 

1. Jakich wymiarów tkanin dotyczy cena podana przy produkcie?

Ceny podane przy tkaninach i dzianinach dostępnych na naszym magazynie dotyczą 0,5 metra bieżącego, czyli 50 cm x szerokość tkaniny (zazwyczaj około 150-160 cm, szczegółowe informacje znajdują się w opisie produktu). W przypadku włóknin cena dotyczy 1 metra bieżącego, a dla kulek silikonowych – 0,5 kg. Ceny za lamówki, wypustki i tasiemki są podane za 0,5 metra lub 1 metr bieżący.

Natomiast ceny tkanin i dzianin drukowanych pod zamówienie klienta dotyczą 1 metra bieżącego. Czas oczekiwania na druk wynosi do 10 dni roboczych, najczęściej około 4-5 dni roboczych.

2. Czy przy zakupie większej ilości tkaniny otrzymam ją w jednym kawałku?

Tak, zamawiając więcej niż jedną sztukę tego samego wzoru lub koloru, otrzymasz materiał w jednym kawałku.

3. Czy można zamówić tkaninę w rozmiarze "kocykowym" 75x100 cm i jaki jest jej koszt?

Tak, na życzenie możemy przyciąć tkaninę do wymiaru "kocykowego" 75x100 cm. Cena jest taka sama jak za zwykłe 0,5 metra bieżącego. Informację o zmianie wymiaru prosimy umieszczać w uwagach do zamówienia.

4. Jaki jest przewidywany czas wysyłki zamówienia?

Staramy się wysyłać zamówienia jak najszybciej po otrzymaniu płatności. Zamówienie zostanie wysłane tego samego lub następnego dnia roboczego. W przypadku braku zmiany statusu zamówienia po jego opłaceniu, prosimy o kontakt.

5. Jak zadrukowana jest tkanina? Jak „idzie” wzór na belce?

Wszystkie wzory drukowane są wzdłuż belki (po szerokości).

6. Ile potrzeba kulki silikonowej do wypełnienia poduszki?

Do wypełnienia jednej poduszki o wymiarach 40x40 cm potrzeba około 250-300 gramów kulki silikonowej.

7. Czy możliwe są zwroty lub wymiana towaru?

Tak, możliwy jest zwrot lub wymiana produktu, pod warunkiem że tkanina nie była dekatyzowana ani cięta. Szczegółowe informacje na temat procedury wymiany i zwrotu znajdziesz w naszym regulaminie oraz w dziale "Zwroty i Reklamacje".

8. Czy tkaniny trzeba dekatyzować przed szyciem?

Nasze tkaniny drukowane przeszły już wstępną dekatyzację w trakcie procesu drukowania. Tkaniny poliestrowe teoretycznie nie wymagają dekatyzacji, ale zalecamy dekatyzowanie wszystkich tkanin i dzianin. Tkaniny pierzemy i dekatyzujemy w temperaturze 30 stopni.

9. Czy Państwa produkty nadają się dla dzieci, czy posiadają certyfikaty?

Tak, większość naszej oferty to tkaniny i dzianiny, z których szyte są produkty dla dzieci. Posiadamy certyfikaty GOTS i Oeko-Tex na materiały oraz farby/barwniki użyte do zadruku.

10. Czy prowadzą Państwo sprzedaż hurtową?

Tak, w celu uzyskania cennika hurtowego prosimy o kontakt mailowy.

11. Czy sprzedają Państwo gotowe, uszyte produkty?

Nie, nie sprzedajemy gotowych produktów, chętnie jednak polecimy zaprzyjaźnione szwalnie i rękodzielników którzy szyją z naszych tkanin.

12. Czy wysyłają Państwo przesyłki poza Polskę?

Tak, koszty wysyłki oraz dane do płatności w walutach innych niż PLN znajdziesz na naszej stronie.

13. Czy możliwa jest wysyłka zamówienia z płatnością za pobraniem?

Tak, oczywiście, wysyłamy zamówienia z płatnością za pobraniem.

14. Jakie są wymiary tkanin z działu OUTLET?

Wymiary tkanin z działu OUTLET podane są w tytule lub opisie danego produktu.

15. Czym są produkty z działu OUTLET?

Produkty z działu OUTLET to tkaniny niewymiarowe, końcówki belek lub produkty uszkodzone. Jeśli w opisie produktu (lub nazwie) brak informacji na temat uszkodzenia, oznacza to, że jest to pełnowartościowy materiał o innym wymiarze niż 0,5 metra bieżącego. Tkaniny z tej kategorii podlegają wymianie tylko w przypadku, gdy opis tkaniny (wymiar, rodzaj tkaniny) różni się od otrzymanego produktu.

16. W jakiej temperaturze prać tkaniny?

Tkaniny bawełniane i drukowane pierzemy w temperaturze 30 stopni, bez użycia wybielaczy. Tkaniny poliestrowe także pierzemy w temperaturze 30 stopni.

17. Czy możliwe, aby odcienie jednego wzoru różniły się między sobą?

Tak, istnieje możliwość, że kolorystyka druku będzie się różniła w zależności od partii materiału. Może to być spowodowane zmianą surowego materiału użytego do druku. Różnica nie powinna jednak przekraczać 5%. Zalecamy unikanie łączenia ze sobą wzorów zakupionych w dużym odstępie czasowym. Dbamy o to, aby w jednym zamówieniu znajdowały się tkaniny z jednej partii druku, aby uniknąć różnic w odcieniach.

---

Sklep Minky i Tkaninki specjalizuje się w tkaninach i dzianinach dla dzieci, idealnych na wyprawki dla niemowląt, baby shower, szycie zabawek pluszowych oraz hobby horse. Zapewniamy wysoką jakość materiałów, które są bezpieczne i przyjazne dla dzieci, dzięki posiadanym certyfikatom GOTS i Oeko-Tex.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium